1مجموع 2 خبر

  ترازوی محک

  قیمت ترازوی محک کوچک صنعتی نسبت به مدل هایی که بزرگ هستند، کمتر است. هر یک از ترازوها را باید بر اساس قیمتی که دارند ارزیابی کنید و سپس آنها را سفارش دهید. >> ادامه مطلب

  ترازوی آزمایشگاهی

  ترازوی آزمایشگاهی ابزاری حیاتی در آزمایشگاه‌ها برای سنجش دقیق مواد و ترکیبات می­باشد. تنوع این ابزارها در دنیای آزمایشگاهی شگفت‌انگیز است. >> ادامه مطلب
1مجموع 2 خبر

ترازو از ابزار های مهمی است که برای توزین به کار می رود و همه ی ما با آن تا حدودی آشنایی داریم. ترازو وسیله ای برای توزین اجسام و مایعات است که مشاغل مختلف از آن استفاده می شود. ترازو ها در انواع مختلفی به تولید می رسند و هر یک برای مصارف مختلف به کار می رود. ظرفیت ترازو ها و دقت آن ها با یکدیگر متفاوت است و همین موجب دسته بندی ترازو ها برای مشاغل و استفاده های مختلف شده است. ترازو ها در مشاغل زیادی ضروری هستند و از سال های دور این وسیله همواره مورد استفاده قرار گرفته است و در طول این سال ها ترازو ها تغییراتی داشته اند تا بتوان از آن بسیار آسان تر استفاده کرد. برای خرید ترازو باید انتخاب درستی داشته باشید یعنی آن را متناسب با استفاده ای که دارید تهیه نمایید. قیمت ترازو ها با توجه به امکانات و ظرفیت و... در نظر گرفته می شود و با مراجعه به مراکز فروش ترازو می توانید نوع مناسبی را انتخاب کرده و خرید ترازو را انجام دهید.

ترازو

ساختار ترازو

ترازو متشکل از قطعات الکترونیکی است که هر یک از این قطعات با هماهنگی هم می توانند عملیات توزین را انجام دهند. در ادامه می خواهیم به قطعات ترازو ها بپردازیم.

 • لودسل

لودسل نشان دهنده ی قدرت و دقت در یک ترازو است که مهم ترین قطعه در ترازو ها می باشد. نام دیگر لودسل ، سلول بار است. این قطعه سنسوری است که به صورت الکترونیکی عمل کرده و فشار وارده را اندازه گیری می نماید و این اندازه را به سیگنال های الکتریکی استاندارد تبدیل نموده و ترازو این مقدار را به ما نشان می دهد. ترازو هایی که دارای ظرفیت پایینی هستند، لودسل آن ها حساس تر می باشد.

 • نمایشگر

یکی از انواع قطعات مهم در ترازو، نمایشگر می باشد. نمایشگر بخشی از ترازو ها است که نتیجه ی توزین را به ما نمایش می دهد که به صورت عدد در مقابل دید ما قرار می گیرد. همچنین در ترازو های دیجیتال قیمت کالا توزین شده نیز به نمایش در می آید.

 • کفه یا سینی توزین

سینی ترازو محل قرارگیری کالا است که حسگر ها در زیر آن قرار گرفته اند و برای توزین کالای مورد نظر را بر روی سینی قرار می دهیم.

 • کیبورد

 کیبورد همان صفحه کلید است که توسط دکمه صادر می شود را صادر می کند.

انواع ترازو دیجیتال

ترازو ها در انواع مختلفی به تولید می رسد که دارای ساختاری مشابه می باشند اما دارای تفاوت هایی هم هستند. تفاوت ترازو ها از نظر شکل ، ابعاد، ظرفیت، امکانات ، دقت و... می باشد. در ادامه می خواهیم به برخی از ترازو ها اشاره کنیم.

 • ترازو فروشگاهی

یکی از انواع پر کاربرد ترین ترازو ها، ترازوی فروشگاهی است که در بسیاری از فروشگاه ها و خرده فروشی ها مشاهده می شود. این نوع ترازو ها در ظرفیت های مختلف به تولید می رسد و صاحبین مشاغل با توجه به کارایی مورد نظرشان ، نوع مناسبی از ترازو ها را تهیه می کنند. در انواع رایج ترازو های فروشگاهی ، ظرفیت این وسیله از 30 تا 70 کیلوگرم می باشد. دقت این ترازو ها بالا بوده و در حدود 10 گرم می باشد. به همین دلیل در بسیاری از فروشگاه ها و  مغازه ها از این نوع ترازو استفاده می شود و افراد خرید ترازو فروشگاهی را بر اساس مشخصات مختلف آن انجام می دهند. این نوع ترازو ها در انواع ترازوی علمک دار، ترازو بدون علمک، ترازو پرینتردار، ترازو لیبل پرینتر و بارکدزن و... می باشند که هر یک از قابلیت ها در ترازو ها به شکل مختلف در نظر گرفته شده است تا مناسب برای مصارف مختلف باشد. برای خرید ترازو باید ابتدا مشخص کنید که ترازو را با چه مشخصاتی می خواهید و در ابتدا قیمت ترازو را در نظر نگرفته و بر اساس نیازی که دارید ترازوی مناسبی را انتخاب کنید.

 • ترازو صنعتی

ترازو صنعتی یکی از انواع ترازو هایی است که دارای بدنه ای مقاوم می باشد و در محیط های صنعتی از آن استفاده می شود. این نوع ترازو ها به دلیل استفاده در محیط های خشن، دارای مقاومت بالایی می باشند تا در مقابل فشار و ضربه دوام آورند. ترازو صنعتی در انواع مختلف به تولید می رسد که یکی از این ترازو ها ، ترازو قطعه شمار است که این نوع ترازو می تواند در کنار توزین، تعداد کالا های هم وزن را نیز مشخص نماید.

ترازو

 • ترازو خانگی

یکی از انواع ترازو ها ، ترازوی خانگی است که بدون علمک بوده و برای توزین افراد به کار می رود. نام دیگر این ترازو ها، ترازو زیرپایی، ترازو نفرکش و ترازوی داروخانه ای می باشد. در بسیاری از خانه ها از ترازو خانگی استفاده می شود و این ترازو ها کارایی زیادی دارند. برای خرید ترازو خانگی ، کیفیت آن بسیار مهم بوده و حتما در زمان مراجعه به مراکز فروش ترازو ، برند های معتبر را انتخاب کنید.

 • ترازو آزمایشگاهی

ترازو آزمایشگاهی یکی از انواع ترازو هایی است که بسیار دقیق بوده و حساست بالایی دارد. این نوع ترازو ها برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع ترازو در عطاری ها، داروسازی ها، جواهر سازی ها و... به کار می رود. این ترازو ها به دلیل حساسیتی که ترکیبات مواد در آزمایشگاه ها دارد ، دقت بالایی دارد.

خرید ترازو با کیفیت بالا

برای خرید ترازو با کیفیت بالا باید ابتدا یک برند معتبر را انتخاب کنید و سپس ترازوی مورد نظرتان را در نوع مناسب با استفاده ای که دارید انتخاب کنید. مراکز فروش ترازو ، انواع ترازو ها را ارائه می کنند و شما پس از بررسی مشخصات و قیمت ترازو ، نوع مورد نظر را انتخاب نموده و خرید ترازو را انجام می دهید. امروزه خرید ها به صورت اینترنتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و افراد می توانند خرید اینترنتی ترازو را انجام دهند. برای خرید اینترنتی ترازو شما به فروشگاه مورد نظرتان دسترسی دارید و می توانید در کوتاه ترین زمان خرید ترازو مورد نظر خود را انجام دهید. فروش ترازو در تنوع بالایی در نظر گرفته شده تا مناسب برای مشاغل مختلف باشد و افراد بتوانند بهترین استفاده را این وسیله داشته باشند.

1234567