کفش کار یکی از لوازم و تجهیزات ایمنی است که برای انواع فعالیت ها از آن استفاده می شود. در زمان انتخاب و خرید کفش ایمنی یا کفش کار باید آن را متناسب با فعالیت مورد نظر را تهیه نمایید. کفش های ایمنی در انواع مختلفی تولید می رسند و استفاده از این لوازم ایمنی موجب می‌شود که پا ها در مقابل خطرات احتمالی در کار محافظت شوند. کفش ایمنی از پا های شما در مقابل ضربات و خطرات احتمالی محافظت می کند و ساختار این کفش ها متفاوت از کفش های معمولی است و در ساخت آن از عناصر مختلف استفاده شده است که در ادامه به اجزای کفش کار و انواع آن می پردازیم.

کفش کار

اجزای کفش کار

 • قسمت جلویی کفش

کفش های ایمنی با توجه به نوعی که دارند شامل طراحی ‌های مختلفی هستند. یکی از بخش ‌های مهم کفش ایمنی قسمت جلویی کفش می باشد که از انگشتان و پنجه پا حفاظت می نمایند.معمولاً جنس بخش جلوی کفش ایمنی از فولاد، پلاستیک یا آلومینیوم می باشد و مقاومت این بخش بسیار زیاد بوده و معمولاً تا ۲۰۰ ژول انرژی حرارتی را میتواند تحمل کند.در این بخش از کفش ایمنی برای کاهش وزن از مواد پلاستیکی استفاده می شود و کفش های ایمنی با محافظ جلوی کفش در جنس پلاستیکی برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. آستر و جنس داخل کفش کار و بخش داخلی کفش کار قسمتی است که با پاها در تماس بوده و باید دارای ویژگی های خاصی مانند جذب بخار، عدم ایجاد حساسیت ،تهویه مناسب و غیره باشد. بخش داخلی کفش ایمنی می تواند از چرم ، منسوجات و یا مواد دیگر ساخته شده باشد. کفش ها باید طوری ساخته شوند که مقاومت بالایی در مقابل سایش داشته باشند.

 • محافظ عقبی کفش

 بخش پاشنه کفش یا محافظ عقبی کفش که به آن کلاه پاشنه نیز می گویند از جنس های مختلفی ساخته شده است که معمولاً برای این بخش از جنس های چرم یا لاستیک ترموپلاستیک استفاده می شود. این بخش کفش ایمنی باید انعطاف پذیری مناسبی را داشته باشد و همچنین مستحکم و مقاوم در برابر ضربات و آسیب ها باشد.

 • کفی جدا شونده

یکی از بخش های مهم در کفش کار کفی جداشونده می باشد که محل قرارگیری آن بر روی کفه اصلی کفش کار می باشد. این بخش از کفش ایمنی برای جذب ضربه به کار می ‌رود بنابراین کفی جدا شونده از انتقال ضربه پاشنه پا جلوگیری می کند. کفی جداشونده دارای انعطاف بالایی است و در کنار انعطاف بالا مقاومت بسیار خوبی دارد.

 • رویه ی کفش

رویه ی کفش از جنس های الیاف چرم و غیره ساخته می شوند. این بخش از کفش باید مقاومت بالایی داشته باشد همچنین تنفس پذیری خوب برای رویه کفش ضروری است.

فروش کفش کار با کیفیت بالا

مرکز فروش کفش کار ، انواع کفش های ایمنی را متناسب با مشاغل مختلف ارائه می کنند. کیفیت کفش های ایمنی مختلف بوده و در صورتی که بخواهید کفش های باکیفیت و بادوامی را خریداری کنید باید به سراغ برند های معتبر بروید. تولید کنندگان برای ساخت انواع کفش کار از مواد اولیه متفاوتی استفاده می‌کنند و به همین جهت کیفیت این کفش ها متفاوت از یکدیگر خواهد بود و محصولات برند های معتبر و شناخته شده معمولاً با قیمت بالاتری عرضه می‌ شوند زیرا از مواد اولیه مرغوب در تولید آن استفاده شده و همچنین طراحی و مراحل ساخت این کفش متفاوت از نمونه های دیگر خواهد بود. قیمت کفش ایمنی با توجه کیفیت آن در نظر گرفته می شود زیرا هرچه کیفیت کفش کار بالاتر باشد قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

کفش کار

انواع کفش ایمنی

 انواع کفش کار از پاها در مقابل بریدگی ، ضربه، فشار، برق گرفتگی، مواد شیمیایی و غیره حفاظت می کند. کفش های ایمنی در تنوع بالا با توجه به مشاغل مختلف به تولید رسیده اند و مشاغل زیادی وجود دارند که در زمان کار باید حتما از لوازم ایمنی از جمله کفش کار استفاده کرد.برای کار هایی مانند کار در معادن، کار های ساختمانی، جوشکاری، حفاری و غیره نیاز است که از کفش کار استفاده شود. انتخاب کفش ایمنی مناسب بسیار مهم بوده و می توانید از افراد آگاه در این زمینه کمک بگیرید.

انواع کفش ایمنی عبارتند از:

 • کفش ایمنی ضد اسید
 • کفش کار ضد آب
 • کفش کار ضد لغزش
 • کفش کار ضد برق
 • کفش کار جوشکاری
 • کفش کار حفاری
 • کفش کار ساق بلند
 • کفش کار مهندسی

و غیره

کفش کار

استفاده از کفش کار نامناسب

 استفاده از کفش کار برای انجام تمامی فعالیت ها توصیه می شود تا بتوان پا ها در برابر آسیب ها حفاظت کرد اما در صورتی که از کفش های نامناسب استفاده کنید این کفش ها به دلیل مناسب نبودن نمی تواند از پاها محافظت کاملی را ایجاد نماید همچنین ممکن است کفش های نامناسب آزادی عمل را از کارگران بگیرد و راه رفتن با این کفش ها به راحتی امکان پذیر نباشد. کفش ایمنی نامناسب می ‌تواند به پا فشار آورده و همچنین به بخش‌های دیگر بدن مانند ستون فقرات آسیب برساند و این کفش ممکن است موجب ایجاد باکتری و قارچ شود و یا با فشار به پا موجب تاول زدن پا گردد، بنابراین در خرید کفش کار انتخاب نوع مناسب بسیار مهم و ضروری است. امروزه فروش کفش کار به صورت اینترنتی انجام گرفته و شما لازم نیست که به فروشگاه ها مراجعه حضوری داشته باشید و با یک جستجوی ساده می توانید به فروشگاهی معتبر را یافته و خریدتان را به صورت اینترنتی انجام دهید. بنابراین افرادی که در نزدیکیشان فروشگاه تجهیزات ایمنی معتبری وجود ندارد می توانند به صورت اینترنتی اقدام به خرید کفش کار و سایر تجهیزات ایمنی نمایند. در خرید اینترنتی شما می توانید قیمت کفش کار و مشخصات آن را با یکدیگر مقایسه کنید و خرید آسان تری داشته باشید. شما فرصت کافی در زمان خرید اینترنتی کفش کار و انواع تجهیزات ایمنی خواهید داشت و می توانید در زمان دلخواه خریدتان را انجام دهید. برای خرید کفش کار باید بر اساس فعالیت مورد نظر آن را انتخاب نمایید زیرا کفش کار در دسته بندی های مختلفی وجود دار و در صورتی که بدون اطلاعات لازم خرید کفش کار را انجام دهید، ممکن است نوع مناسب را تهیه نکنید.

1234567