یکی از انواع پوشاک مهم کفش ها می باشند که از خصوصیات و ویژگی های مختلفی بر خوردارند. انواع کفش ها با طراحی های مختلف ساخته شده اند و از آن برای محیط های مختلف و فعالیت های مختلف استفاده می شود. کفش ها از نظر نوع استفاده در دسته بندی خاصی قرار میرگیرند که شامل کفش ورزشی، کفش مجلسی ،کفش اداری، کفش طبی و غیره می شود. در این مقاله می خواهیم به کفش ورزشی و ویژگی های آن بپردازیم. کفش ورزشی از انواع کفش هایی است که برای فعالیت های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد، این کفش ها در تنوع زیادی به تولید می رسند که مناسب برای رشته های ورزشی مختلف طراحی و ساخته شده اند. از خصوصیت تمامی کفش های ورزشی حفاظت از پا ، راحتی و تحمل وزن بدن می باشد.

کفش ورزشی

ویژگی کفش ورزشی

 هر یک از رشته های ورزشی، کفش های مخصوص به خود را دارند و به همین جهت برای انجام هر یک از فعالیت های ورزشی بسیار مهم است که از کفش مخصوص استفاده شود تا از آسیب به پا ها جلوگیری شود. از ویژگی های عمومی تمامی کفش های ورزشی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کفش ورزشی باید دارای انعطاف بالا باشند.
  • کفش ورزشی باید مقاوم و مستحکم بوده و از چرخش پا در کفش جلوگیری کند.
  • کفش ورزشی باید در مقابل ضربات مقاومت لازم داشته باشد.

قیمت کفش ورزشی متاثر از فاکتورهای مختلفی می باشد. برند تولیدی، کیفیت، نوع، مدل، طراحی و غیره از عوامل تاثیرگذار در قیمت کفش ورزشی می باشد.

انواع کفش‌های ورزشی

 کفش ورزشی در انواع مختلف برای ورزشکاران طراحی شده است و افراد با توجه به رشته ی ورزشی خود می توانند در جهت خرید کفش ورزشی اقدام نمایند. مراکز فروش کفش ورزشی این کفش ها را در دسته بندی های مختلف ارائه می نمایند که در ادامه می خواهیم به برخی از رایج ترین کفش های ورزشی اشاره کنیم.

کفش ورزشی

کفش پیاده روی

یکی از متداول ترین ورزش ها پیاده روی می باشد و استفاده از کفش مناسب برای این نوع فعالیت بسیار مهم است. معمولاً تمامی افراد یک کفش پیاده روی دارند و از آن برای راه رفتن طولانی مدت استفاده می کنند.کفش های پیاده روی کفش های سبکی هستند که انعطاف کافی در زمان راه رفتن را ایجاد می نمایند. مقاومت بالا در مقابل ورود ضربات ناشی از ناهمواری های سطح زمین توسط کفش پیاده روی انجام می گیرد.

کفش فوتبال

کفش ورزشی فوتبال مناسب برای این رشته ورزشی بوده و دارای طراحی متفاوت از سایر کفش های ورزشی می باشد. کفش فوتبال از سر خوردن پا بر روی سطح زمین جلوگیری می کند همچنین این کفش دارای رویه ای است که از ضربات مداوم به پا جلوگیری می نماید. با توجه به اینکه ورزشکاران در این رشته ورزشی در جهات مختلف حرکت دارند، کفش فوتبال نباید دچار محدودیت برای حرکت پاها شود.

کفش ورزشی کشتی

یکی از انواع کفش های ورزشی، کفش ورزشی کشتی است که دارای انعطاف بسیار بالایی می باشد. مقاومت کفش ورزشی کشتی برای جلوگیری از آسیب دیدن پا ها بسیار مهم می باشد. این کفش ها در سالن ها مورد استفاده قرار می گیرند و سالن ها معمولاً دارای سطح لیز هستند بنابراین کفی کفش کشتی دارای عاج برای ایجاد اصطکاک می باشد. برای افرادی که به فروشگاه های ورزشی دسترسی ندارند، خرید اینترنتی می تواند بسیار کمک کننده باشد تا بتوانند از مکان مورد نظر خریدشان را به آسانی انجام دهند. کفش ورزشی کشتی معمولاً در انواع ساق بلند طراحی می‌شود تا از چرخش پا جلوگیری کند.

کفش ورزشی والیبال

کفش ورزشی والیبال کفش متفاوت از سایر کفش های ورزشی می باشد و با توجه به اینکه در ورزش والیبال پرش زیادی انجام می گیرد بسیار مهم است که به پاها ضربه وارد نشود و کفش دارای لژ در حدود ۵ سانتیمتر می باشد.این کفش ها در انواع ساق کوتاه هستند و در مقایسه با کفش های بسکتبال، کفش والیبال داره ساق کوتاه تری می باشد. در صورتی که می خواهید خرید کفش ورزشی را در نوع با کیفیت انجام دهید باید حتماً به معتبر ترین مراکز فروش کفش ورزشی مراجعه کنید تا بتوانید نوع اصلی و با کیفیت این کفش را تهیه کنید همچنین قیمت کفش ورزشی در چنین مجموعه هایی بسیار مناسب در نظر گرفته می شود.

فروش کفش ورزشی به صورت اینترنتی

 امروزه فروش کفش ورزشی به راحتی از طریق اینترنت انجام می گیرد و متقاضیان خرید کفش ها با مراجعه به سایت فروشگاه ها می توانند به راحتی کفش مورد نظر خود را یافته و در جهت خرید کفش ورزشی اقدام نمایند. خرید کفش ورزشی در زمان کوتاهی انجام می گیرد و افراد می توانند مقایسه قیمت کفش ورزشی و مشخصات آن را انجام دهند و سپس خریدشان را با بررسی های لازم را انجام دهند. در خرید اینترنتی کفش ورزش شما نیازی به مراجعه به تک ‌تک فروشگاه ها ندارید و می توانید در سایت های فروشگاهی جستجو نموده و کفش مورد نظر خود را به راحتی بیابید. برای خرید این وسیله ی مهم می تاونید با دریافت اطلاعاتی د این زمینه تصمیم گیری درستی را برای خریدتان داشته باشید. انواع کف ها متناسب با رشته های مختلف ورزشی در نظر گرفته شده اند تا بتوان برای هر فعالیتی از کفش مناسب استفاده شود تا کارایی مورد نظر را داشته باشد.

کفش ورزشی

خرید کفش ورزشی با کیفیت بالا

 کیفیت و مهم ترین موارد در خرید کفش ورزشی می باشد. کفش های ورزشی در انواع مختلف با استفاده از مواد اولیه متفاوت به تولید می ‌رسد و همین موجب شده که کیفیت کفش و متفاوت از هم باشد. برخی از تولیدکنندگان با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و طراحی ویژه کفش ورزشی را به تولید می رسانند که این برند ها قیمت گذاری بالاتری را برای کفش ها در نظر گرفته اند.بنابراین پیشنهاد می‌شود حتماً به سراغ برند های معتبر بروید، اگر چه قیمت کفش ورزشی در این برند ها بالاتر از کفش های دیگر است اما با توجه به کیفیت بسیار خوبی که دارند می توانید کارایی مناسبی را از این کفش مشاهده کرده و در زمان طولانی تری از آن بهره ببرید.

1234567