کمپرسور از دستگاه های مکانیکی میباشد که در صنایع مختلف از آن استفاده می شود. کمپرسور دستگاهی است که می تواند انواع سیالات تراکم پذیر را به صورت فشرده و متراکم درآورد. با استفاده از کمپرسور فشار سیالات بالا رفته و حجم آنها کم خواهد شد بنابراین این وسیله میتواند در صنایعی که نیاز به گازهای فشرده است مورد استفاده قرار بگیرد. کمپرسور ها وسیله های بسیار پرکاربرد هستند که در تنوع بالایی به تولید می رسند این دستگاه ها در ظرفیت‌های مختلفی ساخته شده و افراد با توجه به میزان نیاز به گازهای فشرده از این دستگاه در ظرفیت مناسب استفاده می نماید. در صورتی که می خواهید خرید کمپرسور را انجام دهید با به دست آوردن اطلاعاتی درباره این دستگاه می توانید دستگاهی متناسب با مصارفی که دارید را انتخاب کرده و خرید کمپرسور را از فروشندگان مجازی انجام دهید.

کمپرسور

انواع کمپرسور

کمپرسور ها تنوع بالایی دارند و در دسته بندی های گوناگون قرار می گیرند و هر یک از این دسته بندی ها با توجه به ویژگی های این دستگاه در نظر گرفته می‌ شود. با توجه به ویژگی این دستگاه ها دسته بندی آنها عبارتند از :

  • کمپرسور اسکرال
  • کمپرسور های کمکی
  • کمپرسور دینامیکی
  • تشدیدکننده های فشار
  • کمپرسور جابجایی مثبت
  • کمپرسور روتاری پره ای

کمپرسور دینامیکی

 کمپرسور دینامیکی یکی از انواع کمپرسورها است که انتقال انرژی به سیال در آن به صورت مداوم انجام می گیرد. از این نوع کمپرسورها برای فشار پایین و دبی های بالاتر می توان استفاده کرد. کمپرسور دینامیکی در دو نوع ساخته می شوند که عبارتند از کمپرسور طرح محوری و کمپرسور شعاعی. کمپرسورهای طرح شعاعی که به آن کمپرسور توربینی نیز گفته می شود با نام کمپرسور گریز از مرکز نیز شناخته می ‌شود. با توجه به اینکه کمپرسور های جابجایی مثبت با جریان ثابت فعالیت دارند ، کمپرسور های دینامیکی اینگونه نبوده و با فشار ثابت کار می کنند.با توجه به اینکه کمپرسور های دینامیکی تحت تاثیر شرایط بیرونی بسیار قرار می گیرند. تغییراتی که در فشار ورودی اعمال شود می تواند در ظرفیت این کمپرسور تاخیر ایجاد کند.

کمپرسور

کمپرسور جابجایی مثبت

کمپرسور جابجایی مثبت از انواع کمپرسورهایی است که انتقال انرژی توسط آت به شکل متناوب یا دوره ای انجام می گیرد. این کمپرسورها در مقایسه با کمپرسور دینامیکی دارای قدرت تراکم بیشتری می باشند اما از جهت دبی، کمپرسور جابجایی مثبت دارای دبی کمتر از کمپرسور دینامیکی است. در کمپرسورهای جابجایی مثبت با توجه به قدرت این نوع کمپرسورها نیروی محرکه می تواند الکتروموتور یا دیزلی باشد.عملکرد کمپرسور جابجایی مثبت به این شکل است که حجمی از گاز یا هوا را محصور می کند و با توجه به کاهش دادن حجم گاز محصور شده موجب افزایش فشار آن می شود. انواع کمپرسور جابجایی مثبت شامل کمپرسور رفت و برگشتی، کمپرسور دیافراگمی و کمپرسور دوار می باشد.برای خرید کمپرسور در نوع مناسب بسیار مهم است که از افراد آگاه در این زمینه کمک بگیرید. فروش کمپرسور توسط فروشندگان اختصاصی این دستگاه انجام گرفته و به صورت حضوری و اینترنتی می توانید خرید کمپرسور ها را انجام دهید.

کمپرسور روتاری پره ای

کمپرسور روتاری پره ای متشکل از تعدادی پره هستند که این پره ها در شکاف های شعاعی روتور تعبیه شده‌اند و در محفظه ‌ای بزرگتر با ایجاد فاصله اتصال یافته و با چرخش روتور پره ها به جهت داخل و خارج شکاف حرکت می نمایند بنابراین حجم سیال کاهش پیدا می کند.در واقع این نوع کمپرسور ها از انواع قدیمی ترین تکنولوژی در کمپرسور می باشند. این نوع کمپرسورها می‌ توانند به شکل ثابت و یا قابل حمل و یک مرحله ‌ای و چند مرحله ای باشند. انرژی مورد نیاز برای کمپرسور روتاری پره ای به وسیله ی موتور احتراق داخلی و یا موتور الکتریکی به دست می آید.

کمپرسور اسکرال

 یکی از انواع کمپرسور ها ، کمپرسور اسکرال است که با نام پمپ اسکرال و یا پمپ خلا اسکرال آن را می شناسند. کمپرسور اسکرال از دو فرعی مارپیچی تشکیل شده که با استفاده از آن ، سیالات مختلف را پمپ می کند.این نوع کمپرسور ها در مقایسه با کمپرسور های دیگر بی صدا تر و نرم تر کار می کنند.

تشدید کننده های فشار

تشدید کننده های فشار یکی از انواع کمپرسورهای است که موجب افزایش فشار سیالات می شود. این کمپرسور مناسب برای جریان های کم بوده و زمانی که محفظه های پر فشار، مملو از سیال مورد نظر می شود فشار به بالا رفته و سیال با پایین اومدن پیستون، به سمت بیرون حرکت داده می‌شود و در این فرآیند تناوبی فشرده سازی سیالات انجام می گیرد.

کمپرسور های کمکی

 کمپرسور های کمکی شامل کمپرسور هایی می باشد که سیالات را به صورت متراکم در می آورند و تراکم مورد نظر در این نوع کمپرسورها ممکن است یک یا چند مرحله داشته باشد و این نوع کمپرسور ممکن است از نوع دینامیکی یا جابجایی باشند بنابراین کمپرسور هایی که به صورت کمکی هستند، معمولاً از نوع کمپرسورهای پیستونی میباشند.

کمپرسور

خرید کمپرسور

 به منظور تهیه کمپرسور بسیار مهم است که درباره آن اطلاعات کافی را داشته باشید. کمپرسور ها دارای تنوع بالایی هستند که به منظور خرید کمپرسور مورد نظر باید با توجه به استفاده از آن دارید کمپرسوری مناسب را انتخاب کنید همانطور که گفته شد کمپرسور ها از نظر کارکرد ، متراکم سازی ، ظرفیت و... در تنوع بالایی هستند و هر یک از این کمپرسور ها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش کمپرسور با قیمت ارزان

 در صورتی که می خواهید کمپرسور ها را با قیمت ارزان تری خریداری نمایید بسیار مهم است که به مراکز فروش کمپرسور مراجعه کنید که به صورت مستقیم این دستگاه ها را به شما ارائه می کند. برخی از مراکز فروش کمپرسور خود تولید کننده بوده و فروش مستقیم محصولاتشان را ارائه می‌ کنند بنابراین با خرید کمپرسور از تولید کننده می توانید با بهترین قیمت آن را تهیه نمایید. قیمت کمپرسور با توجه به کیفیت ،ظرفیت ، مشخصات فنی، کارکرد ، نوع و غیره مختلف بوده و در ابتدا باید نوع کمپرسور مورد نیاز را انتخاب نمایید و سپس برای خریداری این دستگاه با قیمت مناسب تر ، از فروشندگان استعلام قیمت بگیرید.

1234567